Contact Us: +90 216 386 6888 (Tr) / +971 (4) 401 8553 (UAE) info@sibertis.com.tr

Üzerinizdeki Yükleri Alıyoruz!

Uygulamalarınızı çalıştırmak için büyük maliyetler ve emek isteyen bilgi işlem altyapınızı hizmet olarak alabilir tüm dikkatinizi uygulamalarınızı geliştirme ve yönetmeye verebilirsiniz.

VERİ MERKEZİ HİZMETLERİ – HİZMET OLARAK ALTYAPI (IAAS)

Sibertis olarak bilgi işlem altyapınızı Tier-3 belgeli veri merkezimizde barındırma hizmeti sağlıyoruz. Herhangi bir başlangıç yatırımı yapmadan dilediğiniz büyüklükte altyapıyı anında kullanmaya başlayabilir yazılımlarınızı, uygulamalarınızı çok daha hızlı bir şekilde geliştirebilirsiniz. Merkezimizde barındırılan altyapınızın ölçeği talebinize bağlı olarak hızla artırılıp azaltılabilmektedir. Bu sayede yalnızca kullandığınız kadar ödersiniz.

IAAS – Infrastructure as a Service (Hizmet olarak Altyapı) adıyla da bilinen veri merkezi hizmetlerimizi hizmetlerimiz sayesinde kendi yerinizde herhangi bir fiziksel sunucu, sanallaştırma lisansları ya da ağ cihazları yatırımı ve yönetim maliyetlerinden kurtulursunuz. İstediğiniz her türlü kaynak ve kapsam ayrı bir hizmet bileşeni olarak sunulur, bu sayede yalnızca ihtiyacınız olan kapsamı gereken süre için kiralamış olursunuz.  Sizler kendi yazılımlarınızı ve uygulamalarınıza odaklanırsınız bizler de altyapının sorumluluğunu alırız.

Hizmet olarak Altyapı (IAAS) Nedir?

Hizmet olarak Altyapı temel olarak sunucular ve depolama sistemlerini, ağ güvenlik cihazlarını veri merkezinden barındırmayı kapsar. Uygulama geliştirme araçlarının ve işletim sistemlerinin de uzaktan yönetilmesi durumunda Hizmet olarak Platform (PaaS), geliştirilen uygulamaların eklenmesi durumunda da Hizmet olarak Yazılım (SaaS) iş modelleri oluşur.

Sibertis olarak %100 bulut tabanlı ve uzaktan yönetilebilir olarak Güvenlik Çözümlerini sunuyoruz. Yönetilebilir Güvenlik Hizmetlerimizi incelemek için tıklayınız

 

Barındırılan Uygulamalar

 

Geliştirme Araçları, Veritabanı Yönetimi, İş Analizi

 

İşletim Sistemleri

 

Sunucular ve Depolama

 

Ağ Güvenlik Duvarları/Güvenliği

 

Veri Merkezi Fiziksel Binası

 

Hizmet olarak Altyapı Uygun olduğu Durumlar

Test ve Geliştirme

Ekipleriniz test ve geliştirme ortamlarını hızlıca oluşturup kaldırabilirler. Bu sayede yeni uygulamalarınız pazara çok daha hızlı şekilde sürülebilir. IaaS, geliştirme ve test ortamlarının ölçeğini artırma ve azaltma işlemini hem hızlandırır hem de bu işlemin maliyetini düşürür.

n

WEB Sitesi Barındırma

Hizmet olarak Altyapı modeli kullanılarak çalıştırılan WEB siteleri, geleneksel WEB barındırmaya göre daha hesaplıdır ve daha geniş bantta çalışan gelişmiş sistemler nedeniyle de çok daha hızlıdır.

 

Depolama, yedekleme ve kurtarma

Altyapı Hizmetlerimiz sayesinde tahmin edilemeyen taleplerle ve giderek artan depolama ihtiyaçlarıyla başa çıkabilirsiniz. Ayrıca, yedekleme ve kurtarma sistemlerinin ilk yatırım maliyetlerinden kurtulur planlama ve yönetim sürecini de daha basit hale getirirsiniz.

WEB Uygulamaları

WEB uygulamalarınızı ve ağ kaynaklarınızı desteklemek için gereken altyapıyı uçtan uca sağlıyoruz. Bu sayede, WEB uygulamalarınızı Hizmet olarak Altyapı modelimizle hızlıca dağıtabilir ve uygulama talebinin tahmin edilemediği durumlarda altyapı ölçeğini kolayca artırıp azaltabilirsiniz.

Yüksek Performanslı Bilgi İşlem

Veri merkezimizdeki süper bilgisayarlar (HPC) sayesinde milyonlarca değişken veya hesaplama gerektiren uygulamalar kolaylıkla çalışır. Özellikle e-ticaret siteleri veya mali işlemlerin gerçekleştirildiği gibi uygulamalarda birçok farklı kaynaktan alınan verilerin işlenmesi ve değerlendirilmesi yüksek hız gerektirir. 

U

Değerli verilerin bulunması, veri madenciliği

Büyük kuruluşlarda veri bulunması, ortaya çıkarılması yüksek miktarda işlemci gücü gerektirir. Veri madenciliği, değerli verilen bulunması gibi işlemlerde Hizmet olarak Altyapı modelimizi rahatlıkla kullanabilirsiniz.  

 

Başlıca Avantajlarınız

Hizmet Bedellerini Vergiden Düşebilirsiniz

Aldığınız tüm hizmetleri %100 olarak vergiden düşebilirsiniz.

Kullandığınız Kadar Ödeyebilirsiniz

Altyapı çözümleri hizmet olarak sunulmaktadır. Anlık olarak ne kadar kullanırsanız onu ödersiniz.

Esas Faaliyet Alanınıza Odaklanırsınız

Ekibiniz bilgi işlem altyapısı yerine kuruluşunuzun temel faaliyet alanına odaklanarak zaman kazanır.

Altyapı Yatırımı Yapmanıza Gerek Kalmaz

Peşin ödenmesi gereken altyapı ekipmanlarına harcayacağınız bütçeyi başka yerlerde değerlendirirsiniz. Bu durum özellikle yeni kurulan şirketler için idealdir.

Olağanüstü Durumlarda İşinizi Devam Ettirirsiniz

Yüksek düzeyde kullanılabilirlik, iş sürekliliği ve olağanüstü durum kurtarma olanaklarının sağlanması, önemli ölçüde teknoloji ve iş gücü gerektirdiğinden yüksek maliyetli olabilir. IaaS ile olağanüstü hallerde işinize devam edersiniz ve yüksek maliyetlerden kurtulursunuz.

Yenilikleri Hızlıca Hayata Geçirirsiniz

Tüm uygulamalarınızı, güncellemeleri dakikalar içerisinde hayata geçirebilirsiniz.

Sisteminiz İstikrarını, Güvenilirliğini Artırırsınız

SLA kapsamında altyapınızın istikrarı ve ayakta kalma süreleri her zaman güvence altındadır. Bakım ve destek maliyetleri ortadan kalkar.

Siber Saldırı Problemi Yaşamazsınız

Veri merkezimiz yüksek güvenlidir ve 7 gün 24 saat konusunda uzman ekibimizce denetlenir. Herhangi bir saldırı anında tespit edilir ve bertaraf edilir.

Makaleler

İşletmenizin Penetrasyon Testi Yaptırması için 5 Neden

Güvenlik altyapınız ne kadar kompleks ve hatta mükemmele yakın olursa olsun, işletmenizin güvenliğini tehdit eden gözden kaçmış bir zafiyet her zaman bulunabilir. Bu zafiyet kolaylıkla saldırganlar tarafından keşfedilebilir ve sonuç büyük felaketlere yol açabilir....

Bizden Haberler

Sibertis, Nutanix’in Yetkili İş Ortağı oldu!

Sunucu, veri depolama sistemleri, depolama alan ağları ile sanallaştırma çözümlerini bir araya getiren Hiperbütünleşik Sistemler Sağlayıcısı Nutanix'in tüm sertifikasyon süreçlerini tamamlayıp Türkiye'deki en yetkin iş ortaklarından birisi olduk. 2018 yılında Gartner...

İletişim Formu

İstanbul Genel Merkez

Saray Mah. Dr. Adnan Büyükdeniz Cad. Cessas Plaza Blok 4/21 Ümraniye İstanbul

Tel: 0 216 386 6888

Ataşehir Operasyon Merkezi

Vedat Günyol Cad. Flora Plaza 23. Kat Ofis No: 2302 Ataşehir/İstanbul

Tel: 0 216 359 7943

Ortadoğu Bölge Ofisi - Dubai

Boulaverd Plaza Tower 1 Sheikh Mohammed Bin Rashid Boulevard, Downtown, Dubai, Dubai United Arab Emirates

Tel: +971 (4) 401 8553

info@sibertis.com.tr