Contact Us: +90 216 386 6888 (Tr) / +971 (4) 401 8553 (UAE) info@sibertis.com.tr

YEDEKLEME, FELAKET KURTARMA ve İŞ SÜREKLİLİĞİ ÇÖZÜMLERİ

Çözümler > Altyapı çözümleri > Yedekleme, Felaket Kurtarma ve İş Sürekliliği Çözümleri

YEDEKLEME, FELAKET KURTARMA ve İŞ SÜREKLİLİĞİ ÇÖZÜMLERİ

İş Sürekliliği

Verilerin kritikliği, hızla büyümesi ve yayılımı, kuruluşlara büyük baskı oluşturmaktadır. Çoğu zaman verileri toplamak, depolamak ve korumak ve hatta felaket anında kurtarmak yeterli değildir. Verileri akıllıca yönetmek ve böylece iş sürekliliğini sağlamak, riski azaltmak, yaşam ve çalışma şeklimizi geliştiren dijital hizmetlerde daha hızlı yenilik yapılabilmesi için işletmenin ihtiyaçlarına zamanında cevap verecek yeni bir yaklaşıma ihtiyaç bulunmaktadır. Günümüz kuruluşları artık verilerin anında erişilebilir olmasını beklemektedir; bu sayede daha hızlı tepki süreleri, verimlilikte iyileştirmeler elde edebilir ve müşteri taleplerindeki değişime daha iyi uyum sağlayabilir.

İş Sürekliliği ile Felaket Kurtarma kavramları birbirilerine çok benzeyen kavramlar olsa da aralarında farklar bulunmaktadır. İş Sürekliliği kavramı işletmenin operasyonunun herhangi bir sistemin devre dışı kalmadan her zaman devam etmesini sağlamaktır. Felaket Kurtarma ise herhangi bir sistem çökmesinde ve deprem, yangın gibi büyük bir problem olması durumunda mümkün olduğu kadar hızla ve az kayıpla verileri tekrar kazanmaktır.

Sibertis, olası bir kayıpta operasyonun eksiksiz olarak devam etmesini sağlayan en etkin iş sürekliliği çözümü sunar.

Yedekleme ve Felaket Kurtarma

Tüm işletmelerin felaket kurtarma senaryosu olması gerekir ve bu senaryonun belli aralıklarla tatbikatı mutlaka yapılmalıdır. Felaket anında verilerin kurtarılması operasyonu için öncelikle verilerin birebir kopyalarının kaydedileceği sistemin nerede olacağı çok önemli konudur. Yer seçimi için birbirine en az 500km uzaklıkta olan bir başka şehrin seçimi en ideal çözümdür. Bu sayede olası bir felakette veri merkezinde kaybolan veriler, sistemler yerine diğer şehirdeki altyapı üzerinde operasyon devam edebilir.

Sibertis, sanal, fiziksel ya da hibrid yapıdaki tüm veri merkezleri için imaj bazlı olarak en etkin yedekleme ve felaket kurtarma çözümleri sağlar.

Yedekleme, Felaket Kurtarma ve İş Sürekliliği Alanlarındaki İş Ortaklarımız

İletişim Formu

İstanbul Genel Merkez

Saray Mah. Dr. Adnan Büyükdeniz Cad. Cessas Plaza Blok 4/21 Ümraniye İstanbul

Tel: 0 216 386 6888

Ataşehir Operasyon Merkezi

Vedat Günyol Cad. Flora Plaza 23. Kat Ofis No: 2302 Ataşehir/İstanbul

Tel: 0 216 359 7943

Ortadoğu Bölge Ofisi - Dubai

Boulaverd Plaza Tower 1 Sheikh Mohammed Bin Rashid Boulevard, Downtown, Dubai, Dubai United Arab Emirates

Tel: +971 (4) 401 8553

info@sibertis.com.tr